Taśmy sprężynowe powstają ze stali wzbogaconej węglem, stąd pierwiastek ten pojawia się w ich potocznej nazwie. Te wyroby hutnicze są bardzo wytrzymałe, a zarazem plastyczne, dlatego też mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. W tym tekście prezentujemy główne cechy i możliwości wykorzystania sprężynowych taśm węglowych.
Ma żaroodporne właściwości, jest odporny na korozję, nie jest magnetyczny. Wykonuje się go ze stali a także stopów chromu oraz aluminium. Gatunkiem stali przeznaczonym do jego produkcji jest 1.4765/0H23J5. Za sprawą domieszki chromu i aluminium, produkt cechuje się wysoką odpornością na temperaturę. Drut oporowy, bo o nim mowa, ma szerokie zastosowanie, służy do produkcji elementów grzejnych wykorzystywanych w branży gastronomicznej oraz przemyśle. Służy m.in. do produkcji podgrzewaczy, grzałek, stosuje się go ponadto w nagrzewnicach powietrza oraz rezystorach. W tym wpisie wyjaśniamy w jaki sposób wybrać odpowiedni drut oporowy.
Z czego powstają taśmy sprężynowe? Jakie mają właściwości i gdzie są stosowane? W tym tekście dostarczamy odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące tych specjalistycznych wyrobów hutniczych. Zapraszamy do lektury!
Należą do najpopularniejszych drutów stalowych, zajmują ważne miejsce w ofercie producentów wyrobów hutniczych. Z uwagi na swoje właściwości, mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat drutów oporowych.
Blacha sprężynowa to wyrób hutniczy o specyficznych cechach. Właściwości stali, z której produkt jest wykonany, decydują o jego przeznaczeniu. Przedstawiamy własności stopu, a także możliwości wykorzystania blach sprężynowych.
Druty mogą być klasyfikowane na różne sposoby, dzielimy je wg wytrzymałości, przekroju, średnicy lub zastosowania. W tym wpisie scharakteryzujemy najpopularniejsze rodzaje drutów stalowych, tj. kwasoodporny, sprężynowy oraz oporowy.
|
|